Antigo

Antigo

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 11
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:15 pm Dryland 6:15-7:00
  • 12
    6:00am - 7:00am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    7:30am - 3:00pm
    @Antigo HIGH School (aHs)
    Captain Poultry Week - Bree Kratz / Heather Bakke Sweeney Monday's Theme - America
    11:15am - 12:35pm
    (Cancelled)
    @Commons - ALL (All the Commons)
    Army Visit - Sgt Kody Julson
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6th Grade Boys Intramural Basketball practice - Rick Block & Dennis Duchac
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Room 119 (Choir Room) - aHs
    Elementary Honors Choir - Jacob and Hannah Oxley
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:00pm - 6:00pm
    @Room 126 - aHs
    5:00pm - 6:30pm
    @GYM - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    5:00pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Off Ice
    5:00pm - 6:15pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    6:00pm - 7:30pm
    @Commons - ALL (All the Commons)
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    6:30pm - 8:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6:30pm - 8:00pm
    @GYM - aMs
    7:00pm - 9:00pm
    Middle School Fall Choir Concert - Hannah Oxley
    7:15pm - 9:00pm
    @Room 118 (Band Room) - aHs
  • 13
    6:00am - 7:00am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    7:00am - 10:00am
    @VOLM Theatre
    7:30am - 3:00pm
    @Antigo HIGH School (aHs)
    Captain Poultry Week - Bree Kratz / Heather Bakke Sweeney Tuesday's Theme - Mathletes vs. Athletes
    11:28am - 12:46pm
    @Commons - ALL (All the Commons)
    Navy Visit - Petty Officer John Arendt
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:15pm - 4:00pm
    @Commons - ALL (All the Commons)
    Fundraiser Kick-off - Ben Olsen
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    6th Grade Boys Intramural Basketball practice - Rick Block & Dennis Duchac
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:00pm
    @Mosinee Elementary School, 600 12th St Mosinee
    4:00pm
    @Mosinee - Creske Center Gym
    5:00pm
    @Mosinee Elementary School, 600 12th St Mosinee
    5:00pm
    @Mosinee - Creske Center Gym
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:30 pm Dryland 6:30-7:00
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:30pm - 7:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    5:45pm
    @Clintonville High School
    6:00pm - 7:30pm
    @Fieldhouse - Main Court
    JV2 Girls Basketball Practice -Carla Wissbroecker
    6:00pm - 8:00pm
    @Full IMC / Library AHS
    6:30pm - 7:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Off Ice
    6:45pm - 10:00pm
    @GYM - aMs
    7:00pm
    @Antigo High School
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    7:15pm
    @Clintonville High School
    8:15pm - 9:30pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
  • 14
    6:00am - 7:00am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    7:30am - 3:00pm
    @Antigo HIGH School (aHs)
    Captain Poultry Week - Bree Kratz / Heather Bakke Sweeney Wednesday's Theme - Country Club vs Farmers
    11:15am - 12:35pm
    @Commons - ALL (All the Commons)
    Army Visit - Sgt Kody Julson
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:15pm - 5:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    3:20pm - 4:30pm
    @GYM - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    5:00pm - 6:00pm
    @Media Tech (M/T)
    GAPP Meeting - Mike Wanninger
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:30pm - 7:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    6:30pm - 8:00pm
    @Media Tech (M/T)
    7:15pm - 9:00pm
    @Room 119 (Choir Room) - aHs
  • 15
    TBD
    @Camp Randall Stadium
    Football State Tournament
    6:00am - 7:00am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    7:00am - 7:35am
    @Media Tech (M/T)
    FCA Meeting - Greg Parise
    7:30am - 3:00pm
    @Antigo HIGH School (aHs)
    Captain Poultry Week - Bree Kratz / Heather Bakke Sweeney Thursday's Theme - Stripes vs. Polka Dots
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:10pm - 3:30pm
    @Full IMC / Library AHS
    Antigo Pride Lesson Prep Advisory - Anita Mattek
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    3:30pm - 5:00pm
    @Media Tech (M/T)
    3:35pm - 4:30pm
    @Full IMC / Library AHS
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Gym
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    5:00pm
    @Antigo Middle School
    Gym
    5:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:30 pm Dryland 6:30-7:00
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    6:30pm - 8:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6:30pm - 8:00pm
    @GYM - aMs
    6:30pm - 7:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Off Ice
    7:00pm - 8:30pm
    @Room 118 (Band Room) - aHs
  • 16
    TBD
    @Camp Randall Stadium
    Football State Tournament
    6:00am - 7:00am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    7:30am - 3:00pm
    @Antigo HIGH School (aHs)
    Captain Poultry Week - Bree Kratz / Heather Bakke Sweeney Friday's Theme - Hunting - Camo & Orange
    2:00pm - 3:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Captain Poultry Assembly - Heather Bakke Sweeney / Bree Kratz
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:10pm - 3:40pm
    @Room 121 - Conference Room
    Meeting - Anita Mattek
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6th Grade Boys Intramural Basketball practice - Rick Block & Dennis Duchac
    3:20pm - 5:30pm
    (Cancelled)
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    @GYM - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    5:00pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Off Ice
    5:00pm - 6:15pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
  • 17
    6:00am - 8:45am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    8:45am - 10:30am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Off Ice
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    12:00pm - 2:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
  • 18
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:15 pm Dryland 6:15-7:00
  • 19
    9:18am - 9:44am
    @VOLM Theatre
    8th grade Class Meeting - Matt Meronk
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:15pm - 5:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Gym
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    5:00pm
    @Antigo Middle School
    Gym
    5:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    5:00pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Video
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:30pm - 7:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    6:30pm - 8:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    7:00pm
    @Langlade County Multi-Purpose Building
  • 20
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6th Grade Boys Intramural Basketball practice - Rick Block & Dennis Duchac
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    5:00pm - 6:30pm
    @GYM - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    5:00pm
    @DC Everest High School
    5:30pm - 7:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    5:45pm
    @Merrill High School
    5:45pm
    @Merrill High School
    6:45pm - 10:00pm
    @GYM - aMs
    7:00pm
    @Sara Park Arena
    7:15pm
    @Merrill High School
    8:15pm - 9:30pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
  • 21
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    10:00am - 12:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    12:00pm - 2:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Optional Off Ice
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:15pm - 5:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:30pm - 7:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
  • 22
    6:00pm - 8:00pm
    (Cancelled)
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
  • 23
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    11:00am
    @Antigo High School
    Court C
    11:00am - 9:00pm
    2018 Tom Kislow Girls BB Tournament
    12:00pm
    @Antigo High School
    Main Court
    12:30pm
    @Antigo High School
    Court C
    1:45pm
    @Antigo High School
    Main Court
    2:00pm
    @Antigo High School
    Court C
    3:30pm
    @Antigo High School
    Court C
    3:30pm
    @Antigo High School
    Main Court
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    5:00pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Off Ice
    5:15pm
    @Antigo High School
    Court C
    5:15pm
    @Antigo High School
    Main Court
    7:00pm
    @Antigo High School
    Main Court
  • 24
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    11:00am
    @Antigo High School
    Court C
    11:00am - 9:00pm
    2018 Tom Kislow Girls BB Tournament
    12:00pm - 2:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    12:00pm
    @Antigo High School
    Main Court
    12:30pm
    @Antigo High School
    Court C
    1:45pm
    @Antigo High School
    Main Court
    2:00pm
    @Antigo High School
    Court C
    3:30pm
    @Antigo High School
    Court C
    3:30pm
    @Antigo High School
    Main Court
    5:15pm
    @Antigo High School
    Court C
    5:15pm
    @Antigo High School
    Main Court
    7:00pm
    @Antigo High School
    Main Court
  • 25
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:15 pm Dryland 6:15-7:00
  • 26
    3:00pm - 3:40pm
    @Room 121 - Conference Room
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:15pm - 5:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6th Grade Boys Intramural Basketball practice - Rick Block & Dennis Duchac
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Room 119 (Choir Room) - aHs
    Elementary Honors Choir - Jacob and Hannah Oxley
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    @GYM - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    5:00pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Video
    5:00pm - 6:15pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:30pm - 7:30pm
    @Fieldhouse - Main Court
    JV2 Girls Basketball Practice -Carla Wissbroecker
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    6:30pm - 8:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6:30pm - 8:00pm
    @GYM - aMs
    7:15pm - 9:00pm
    @Room 119 (Choir Room) - aHs
  • 27
    9:30am - 10:00am
    @VOLM Theatre
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:15pm - 5:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Gym
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    4:15pm
    @Antigo High School
    Court C
    5:00pm
    @Antigo Middle School
    Gym
    5:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    5:00pm - 9:00pm
    Basketball Concessions - Student Council
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:30 pm Dryland 6:30-7:00
    5:30pm
    @Antigo High School
    Gymnastics Balcony
    **Intersquad Scrimmage**
    5:30pm
    @Clara R. McKenna Aquatic Center
    Competition Pool
    5:45pm
    @Antigo High School
    Court C
    5:45pm
    @Antigo High School
    Main Court
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    6:00pm - 8:00pm
    @Room 210-4 / Media Tech
    6:45pm - 10:00pm
    @GYM - aMs
    6:45pm
    @KB Willett Ice Arena
    7:15pm
    @Antigo High School
    Main Court
    8:00pm
    @KB Willett Ice Arena
    8:15pm - 9:30pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
  • 28
    7:30am - 8:00am
    @Media Tech (M/T)
    HS Special Olympics Meeting- Tom Schofield
    9:30am - 10:00am
    @VOLM Theatre
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:15pm - 5:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    3:20pm - 4:30pm
    @GYM - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    5:00pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Video
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    7:15pm - 9:00pm
    @Room 119 (Choir Room) - aHs
  • 29
    3:00pm - 4:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Open Weight Room to HS Students - Dan Witman/Tom Schofield
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:10pm - 3:30pm
    @Full IMC / Library AHS
    Antigo Pride Lesson Prep Advisory - Anita Mattek
    3:15pm - 5:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    6th Grade Boys Intramural Basketball practice - Rick Block & Dennis Duchac
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    4:00pm
    @Marshfield Middle School
    4:00pm
    @Marshfield Middle School
    4:45pm
    @Langlade County Multi-Purpose Building
    5:00pm
    @Marshfield Middle School
    5:00pm
    @Marshfield Middle School
    5:00pm - 7:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque On Ice - 5:00-6:30 pm Dryland 6:30-7:00
    5:30pm - 7:30pm
    @Fieldhouse - Main Court
    Girls Basketball Practice - Dale Lenzner/Bruce Brown/Carla Wissbroecker
    5:30pm
    @Tomahawk High School
    Swimming Pool
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    6:30pm - 8:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    6:30pm - 8:00pm
    @GYM - aMs
    7:00pm - 8:30pm
    @Room 118 (Band Room) - aHs
    7:00pm
    @Langlade County Multi-Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
  • 30
    9:18am - 9:44am
    @VOLM Theatre
    Meeting - Amy Dahms/ Kate Raab
    9:18am - 9:44am
    @VOLM Theatre
    Meeting - Amy Dahms/ Kate Raab
    3:00pm - 10:00pm
    Art Open Studio for Advanced/AP students - Justin Markgraf
    3:00pm - 6:00pm
    @Fieldhouse (Wrestling Room) - aHs
    Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:20pm - 5:00pm
    @GYM - aMs
    7th grade Boys Basketball practice - Alex Kohler & Mike Preboski
    3:20pm - 5:00pm
    @Multi Purpose Room (M/P) - aMs
    8th Grade Boys Basketball Practice - Corey & John Reetz
    3:20pm - 5:30pm
    @North Balcony And/Or Batting Cage - aMs Gym
    MS Wrestling Practice - Joe Pregler & Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    Gymnastics Practice - Julie Langseth and Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:30pm
    @Marathon High School
    5:00pm - 9:00pm
    Basketball Concessions - Student Council
    5:00pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Practice - Matt Borneman Video
    5:00pm - 6:15pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Co-op Hockey Practice at Antigo - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Weight Room - AHS - Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:45pm
    (Cancelled)
    @Medford Area High School
    MASH-Raider Hall (Gym)
    5:45pm
    (Cancelled)
    @Northland Pines High School
    5:45pm
    @Northland Pines High School
    Fieldhouse - Court 2
    5:45pm
    @Antigo High School
    Court C
    5:45pm
    @Antigo High School
    Main Court
    7:15pm
    @Northland Pines High School
    Fieldhouse - Court 1
    7:15pm
    @Antigo High School
    Main Court
    9:00pm - 10:15pm
    Wrestling Concessions Set-up for Invite on 12/1/18 - RaeAnn Olsen & Shelli Hagerty
  • 1