Antigo

Antigo

1


  • Sunday
  • Monday
  • Tuesday
  • Wednesday
  • Thursday
  • Friday
  • Saturday
  • 1
    3:00pm - 5:00pm
    (Cancelled)
    5:00pm - 7:30pm
    (Cancelled)
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    HS Wrestling Practice - Ben Olsen
    6:00pm - 7:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    6:15pm - 8:00pm
    (Cancelled)
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Practice in Rhinelander - Kelly LeVeque
  • 2
    11:16am - 12:30pm
    @Antigo High School - Commons - ALL
    Army Visit - Staff Sgt Kody Julson
    3:10pm - 3:40pm
    @Antigo High School - Full IMC / Library AHS
    Advisory Lesson Overview - Anita Mattek
    3:15pm - 5:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher
    3:15pm - 6:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    HS Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:20pm - 5:00pm
    @Gym - aMs
    7th grade Boys BB practice - Nick Schremp
    3:20pm - 5:00pm
    @Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
    8th grade Boys BB practice - Alex Kohler
    3:20pm - 5:30pm
    @North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
    6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    as of 11/26/19 NO PRACTICE Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Commons - ALL
    Winter Cheer Practice - Heidi Lucas
    4:30pm - 8:00pm
    @Antigo Middle School - IMC / Library
    5:00pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice
    5:00pm - 6:30pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Hockey Antigo Only Practice on Ice - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:30pm - 7:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    7:15pm - 9:00pm
    @Antigo High School - Room 119 / Choir
  • 3
    3:10pm - 4:10pm
    @Antigo High School - Full IMC / Library AHS
    Indepth Vaping Education - Anita Mattek
    3:15pm - 5:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:15pm - 6:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    HS Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:30pm - 4:30pm
    4th/5th/6th Boys Intramurals - Dennis Duchac / Rick Block / Jeff Paulson
    3:30pm - 4:30pm
    @Weight Room - aMs Gym Balcony
    7th/8th grade Boys BB practice - Nick Schremp and Alex Kohler
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    3:30pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice
    3:30pm - 7:30pm
    @Room 223 (Focus Study Hall) - aHs
    4:15pm
    @Edgar High School
    4:30pm - 6:00pm
    @Gym - aMs
    7th grade Boys BB practice - Nick Schremp
    4:30pm - 6:00pm
    @Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
    8th grade Boys BB practice - Alex Kohler
    4:45pm
    (Cancelled)
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    Tomahawk will not have a JV team
    5:00pm - 6:30pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Practice at Rhinelander - Kelly LeVeque
    5:30pm
    @Antigo High School
    Gymnastics Balcony
    **Intersquad Scrimmage**
    5:30pm
    @Lakeland Union High School
    5:45pm
    @Mosinee High School
    Gym-HS
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    6:00pm - 7:15pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice
    6:00pm - 8:00pm
    @Antigo Middle School - IMC / Library
    6:30pm
    @Mosinee High School
    Gym-Creske
    6:45pm - 10:00pm
    @Gym - aMs
    7:00pm
    (Changed)
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    7:15pm
    @Mosinee High School
    Gym-HS
    PEP BAND
  • 4
    3:15pm - 5:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:15pm - 6:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    HS Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:20pm - 5:00pm
    @Gym - aMs
    7th grade Boys BB practice - Nick Schremp
    3:20pm - 5:00pm
    @Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
    8th grade Boys BB practice - Alex Kohler
    3:20pm - 5:30pm
    @North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
    6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Pre Game
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    as of 11/26/19 NO PRACTICE Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 8:30pm
    @Antigo High School - Room 118 / Band
    Christmas Parade and Firehouse Band Concert - Austin Kappel
    5:00pm - 6:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher
    5:00pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Video
    5:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    7:15pm - 9:00pm
    @Antigo High School - Room 119 / Choir
  • 5
    11:28am - 12:41pm
    @Antigo High School - Commons - ALL
    Marine Military Visit - Sgt. Brandon Sandoval
    3:15pm - 5:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:20pm - 5:30pm
    @North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
    6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Hockey Antigo Only Dryland Practice on Ice - Kelly LeVeque
    3:30pm - 7:30pm
    @Room 223 (Focus Study Hall) - aHs
    4:00pm
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    4:00pm - 7:00pm
    @Antigo High School - Room 121 / Conference Room
    School Forest Committee Meeting - Tim Prunty
    4:45pm
    (Changed)
    @Mosinee Recreation Center
    5:00pm
    (Changed)
    @Antigo Middle School
    Gym
    5:00pm
    (Cancelled)
    @Antigo Middle School
    Gym
    5:00pm
    (Cancelled)
    @Antigo Middle School
    Multi-Purpose Room
    5:00pm - 9:00pm
    @Room 111 (Fab Lab) - aHs
    Fab Lab open to the public - Dave Kuhr
    5:30pm - 7:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher
    5:30pm
    (Cancelled)
    @Marathon Park Ice Arena
    5:30pm
    @Clara R. McKenna Aquatic Center
    Competition Pool
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    6:30pm
    @Shawano Community High School
    7:00pm - 8:30pm
    @Antigo High School - Room 118 / Band
    7:00pm
    @Marathon County Park Arena
    8:05pm - 10:00pm
    @Antigo Middle School - Gym
  • 6
    3:20pm - 5:30pm
    @North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
    6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer
    3:30pm - 4:30pm
    4th/5th/6th Boys Intramurals - Dennis Duchac / Rick Block / Jeff Paulson
    3:30pm - 4:30pm
    @Weight Room - aMs Gym Balcony
    7th/8th grade Boys BB practice - Nick Schremp and Alex Kohler
    3:30pm - 5:30pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:30pm - 6:00pm
    @Gym - aMs
    7th grade Boys BB practice - Nick Schremp
    4:30pm - 6:00pm
    @Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
    8th grade Boys BB practice - Alex Kohler
    5:00pm - 8:45pm
    Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz
    5:00pm - 6:30pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Practice at Rhinelander - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:45pm
    (Changed)
    @Medford Middle School
    MAMS-Gym (big)
    5:45pm
    @Medford Area High School
    MASH-Raider Hall (Gym)
    5:45pm
    @Antigo High School
    Court C
    5:45pm
    @Antigo High School
    Main Court
    7:00pm
    @Chippewa Falls Ice Arena
    7:15pm
    @Medford Area High School
    MASH-Raider Hall (Gym)
    7:15pm
    @Antigo High School
    Main Court
    9:00pm - 10:00pm
    Set-up Wrestling Club Invite Concessions - Rae Ann Olsen
  • 7
    6:00am - 9:00am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice
    7:00am - 7:00pm
    Wrestling Club Invite Concessions - Rae Ann Olsen
    9:00am - 10:30am
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice
    10:00am
    @Rhinelander Ice Arena
    10:00am
    @Rhinelander Ice Arena
    10:00am
    @Antigo High School
    Main Court
    11:00am
    @Wisconsin Rapids Lincoln High School
  • 22
    6:15pm - 8:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Practice in Rhinelander - Kelly LeVeque **Overnight team bonding at Rhinelander
  • 23
    8:00am - 10:00am
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    9:00am - 12:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice
    10:00am - 12:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Antigo Only Practice on Ice - Kelly LeVeque
    12:00pm - 2:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice optional
    2:00pm - 4:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    Boys Soccer Open Gym - Ben Wilhelm
    3:15pm - 6:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    HS Wrestling Practice - Ben Olsen
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    (Cancelled)
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    5:00pm - 6:30pm
    (Cancelled)
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Hockey Antigo Only Practice on Ice - Kelly LeVeque
    5:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    6:00pm - 8:00pm
    (Cancelled)
    @Antigo High School - Media Tech (M/T)
  • 24
  • 25
  • 26
    8:00am - 10:00am
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher
    9:00am - 11:00am
    @Fieldhouse - Wrestling Room
    HS Wrestling Practice - Ben Olsen
    10:15am - 12:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Practice in Rhinelander - Kelly LeVeque
    12:00pm - 4:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Weight Room will be closed for installation of new equipment
    3:30pm - 5:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Pre Game
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    5:00pm - 6:30pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    5:00pm - 6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Video
    5:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    6:00pm - 8:00pm
    @Fieldhouse - Wrestling Room
  • 27
    TBD
    @Rhinelander Ice Arena
    TBD
    @Rhinelander Ice Arena
    8:00am - 10:00am
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    9:30am
    @University of Wisconsin-Oshkosh
    Weigh Ins at 8am both days
    10:15am - 11:30am
    @Fieldhouse - Court C
    2:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament
    3:15pm - 5:00pm
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    4:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament
    5:00pm - 6:00pm
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    6:00pm
    @Antigo High School
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament
    8:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament
  • 28
    TBD
    @Rhinelander Ice Arena
    TBD
    @Rhinelander Ice Arena
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    9:30am
    @UW Oshkosh - Kolf Sports Center
    Weigh-ins at 8:00 am
    12:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament Consolation Game Loser of Game 1 vs Loser of Game 3
    2:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Varsity Hockey Holiday Tournament Consolation Game Loser of Game 2 vs Loser of Game 4
    4:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament JV Championship Game Winner of Game 1 vs Winner of Game 3
    6:00pm
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Langlade County Multi Purpose Rink / Hockey
    2019 Boys Hockey Holiday Tournament Championship Game Winner of Game 2 vs Winner of Game 4
  • 29
    TBD
    @Rhinelander Ice Arena
    TBD
    @Rhinelander Ice Arena
  • 30
    5:30am - 11:00am
    @Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
    12/29/19 they boys can go for practice time anytime between 5:30-11 am due to weather warning Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
    8:00am - 10:00am
    @Fieldhouse (All-Courts) - aHs
    12/29/19 VARSITY ONLY OPTIONAL PRACTICEdue to weather warning. V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris
    8:00am - 10:00am
    @Fieldhouse - Main Court
    12/29/19. VARSITY ONLY Optional practice. Due to weather warning ?? V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy N...
    8:30am - 11:00am
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    10:15am - 11:30am
    @Fieldhouse - Court C
    11:00am - 1:00pm
    (Cancelled)
    @Fieldhouse - Court A
    Winter Cheer Practice - Heidi Lucas
    5:00pm - 6:30pm
    (Cancelled)
    @Langlade County Multi Purpose Building
    Girls Hockey Antigo Only Practice on Ice - Kelly LeVeque
  • 31
    9:00am - 12:00pm
    @Fieldhouse - Gymnastics Balcony
    HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula
    10:30am - 12:00pm
    @Rhinelander Ice Arena
    Girls Hockey Practice in Rhinelander - Kelly LeVeque
    3:30pm - 5:00pm
    @Antigo Aquatic Center (Clara R. McKenna)
    Boys Swim Team Practice - Ryne Levis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4