Time | Event | Details |
---|---|---|
Academic (1st Floor) Classrooms - aHs
more.. BUILDING CLOSED | ||
BUILDING CLOSED |
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
6:00am- 7:00am | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman | ||||
2:10pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
2:17pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
3:00pm | Set-Up for Baseline Testing - aMs (Athletic) | |||
3:15pm- 4:00pm |
Antigo Middle School - IMC / Library
Middle School Concussion Testing - Beth Decker / Tom Schofield | |||
Middle School Concussion Testing - Beth Decker / Tom Schofield | ||||
4:15pm | Tear Down for Baseline Testing - aMs (Athletic) | |||
3:15pm- 5:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | |||
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:20pm- 5:30pm |
North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer | |||
6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |||
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |||
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
3:30pm- 6:00pm | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||||
4:00pm- 6:00pm |
Antigo High School - Commons - ALL
Winter Cheer Practice - Heidi Lucas | |||
Winter Cheer Practice - Heidi Lucas | ||||
4:45pm |
(Date Changed to 01-07-20) | vs. Lakeland Union High School @ Langlade County Multi Purpose Building | ||
5:00pm- 9:00pm |
Room 111 (Fab Lab) - aHs
Fab Lab open to the public - Dave Kuhr | |||
Fab Lab open to the public - Dave Kuhr | ||||
5:00pm- 6:30pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
| |||
5:00pm- 6:30pm |
Fieldhouse - Court C
| |||
5:30pm- 7:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | |||
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||||
5:30pm | vs. Lakeland Union High School @ Clara R. McKenna Aquatic Center | |||
6:00pm- 8:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
| |||
6:00pm- 7:15pm | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice | ||||
6:00pm- 8:00pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
| |||
6:30pm- 8:00pm |
Antigo Middle School - Gym
more.. | |||
7:00pm |
(Date Changed to 01-07-20) | vs. Lakeland Union High School @ Langlade County Multi Purpose Building | ||
7:35pm- 9:00pm |
Fieldhouse - Court C
more.. |
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
6:00am- 7:00am | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman | ||||
2:10pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
2:18pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:20pm- 5:30pm |
North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer | |||
6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |||
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |||
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
3:30pm- 6:30pm | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||||
3:30pm- 5:00pm | Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |||
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||||
4:00pm- 5:30pm |
Antigo High School - Commons - ALL
Winter Cheer Practice - Heidi Lucas | |||
Winter Cheer Practice - Heidi Lucas | ||||
5:00pm- 8:45pm |
Antigo High School - Commons - ALL
more.. Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | |||
Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | ||||
5:00pm- 6:30pm | Girls Hockey Practice at Rhinelander - Kelly LeVeque | |||
Girls Hockey Practice at Rhinelander - Kelly LeVeque | ||||
5:00pm- 6:00pm |
Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |||
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||||
5:45pm |
(Cancelled) | vs. Tomahawk @ Tomahawk High School | ||
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
| vs. Tomahawk @ Tomahawk High School | ||
5:45pm | vs. Tomahawk @ Antigo High School | |||
5:45pm | vs. Tomahawk @ Antigo High School | |||
6:30pm- 7:45pm | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice | ||||
7:15pm | Bus Info Leaves:
3:45pm
| vs. Tomahawk @ Tomahawk High School | ||
7:15pm | vs. Tomahawk @ Antigo High School |
Time | Event | Details |
---|---|---|
6:00am- 9:00am | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice | |
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman On Ice | ||
8:00am- 6:00pm |
Antigo Middle School - Commons - AMS
more.. | |
8:00am- 6:00pm |
Fieldhouse - Main Court
more.. | |
8:00am | Bus Info Leaves:
6:30am
| vs. Multiple Schools..
@
Tomahawk High School Weigh-ins at 8:00 wrestling will begin around 10:00. |
Weigh-ins at 8:00 wrestling will begin around 10:00. | ||
9:00am- 10:30am | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice | |
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Off Ice | ||
8:30pm- 10:41pm |
Antigo High School - VOLM (117)
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:00pm- 4:00pm |
(Cancelled) |
Fieldhouse - Court C
more.. |
4:00pm- 6:00pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | |
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||
6:15pm- 8:00pm | Girls Hockey Practice in Rhinelander - Kelly LeVeque **Overnight team bonding at Rhinelander | |
Girls Hockey Practice in Rhinelander - Kelly LeVeque **Overnight team bonding at Rhinelander | ||
7:00pm- 8:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
Baseball Open Gym - Scott Farmer | |
Baseball Open Gym - Scott Farmer |
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
8:00am- 9:00pm |
Antigo High School - Gravel Parking Lot - AHS
| |||
8:00am- 12:00pm |
Fieldhouse - Court A
Club pictures for the Yearbook - Bobbie Braun | |||
Club pictures for the Yearbook - Bobbie Braun | ||||
8:30am- 3:30pm |
Antigo High School - Room 109 / Conference Room
CESA 9 Curriculum Workshop - Kelly Fassbender | |||
CESA 9 Curriculum Workshop - Kelly Fassbender | ||||
11:00am | Set-Up for Army (Military) Visits - aHs | |||
11:16am- 12:30pm |
Antigo High School - Commons - ALL
Army Visit - Staff Sgt Kody Julson | |||
Army Visit - Staff Sgt Kody Julson | ||||
1:00pm | Tear Down for Army (Military) Visits - aHs | |||
2:10pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
2:18pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
3:10pm- 3:40pm |
Antigo High School - Full IMC / Library AHS
Advisory Lesson Overview - Anita Mattek | |||
Advisory Lesson Overview - Anita Mattek | ||||
3:15pm- 5:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | |||
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |||
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |||
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
3:30pm- 5:00pm | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Pre Game | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Pre Game | ||||
3:30pm- 5:00pm | Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |||
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||||
3:45pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
more.. MS Gymnastics Practice - Kim Swan & Maddie Langseth (grades 6-8) | |||
MS Gymnastics Practice - Kim Swan & Maddie Langseth (grades 6-8) | ||||
4:15pm | Bus Info Leaves:
2:30pm
| vs. Multiple Schools..
@
Tomahawk High School Coaches meeting between 3:45 & 4:00. | ||
Coaches meeting between 3:45 & 4:00. | ||||
5:00pm- 6:00pm | Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Video | |||
Boys Hockey Team Practice - Matt Borneman Video | ||||
5:00pm- 6:30pm | Girls Hockey Antigo Only Practice on Ice - Kelly LeVeque | |||
Girls Hockey Antigo Only Practice on Ice - Kelly LeVeque | ||||
5:00pm- 6:00pm |
Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |||
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||||
5:30pm- 7:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | |||
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||||
6:00pm- 9:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||||
6:30pm- 8:00pm |
Antigo Middle School - Gym
more.. | |||
7:35pm- 9:15pm |
Fieldhouse - Court C
more.. | |||
8:00pm- 10:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
Boys Tennis Open Gym - Steve Wagner / Dave Zalewski | |||
Boys Tennis Open Gym - Steve Wagner / Dave Zalewski |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am- 9:00pm |
Antigo High School - Gravel Parking Lot - AHS
| |
3:15pm- 5:00pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | |
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||
3:20pm- 5:30pm |
North Gym Balcony - aMs Wrestling/Bleachers/Softball batting cage
6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer | |
6/7/8 MS Wrestling Practice - Joe Pregler/Matt Sundermeyer | ||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||
3:30pm- 5:00pm | Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||
3:45pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
more.. MS Gymnastics Practice - Kim Swan & Maddie Langseth (grades 6-8) | |
MS Gymnastics Practice - Kim Swan & Maddie Langseth (grades 6-8) | ||
4:00pm- 6:00pm |
Antigo High School - Room 126 / Math
| |
4:45pm |
(Cancelled) | vs. Lakeland Union High School @ Langlade County Multi Purpose Building |
5:00pm- 8:45pm |
Antigo High School - Commons - ALL
more.. Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | |
Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | ||
5:00pm- 6:30pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
| |
5:00pm | Rhinelander High School vs. Rhinelander (Northern Edge) | |
5:00pm- 6:00pm |
Antigo High School - Weight Room / Fieldhouse Balcony
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||
5:30pm | Bus Info Leaves:
3:30pm
(Rescheduled from 12-12-19) | vs. Rhinelander High School @ Rhinelander High School |
5:45pm |
(Cancelled) | vs. Shawano Community @ Antigo High School |
5:45pm |
(Cancelled) | vs. Tomahawk @ Antigo High School |
5:45pm | vs. Medford
@
Antigo High School **Game added 1/7/20 as Tomahawk cancelled | |
**Game added 1/7/20 as Tomahawk cancelled | ||
5:45pm | vs. Shawano Community @ Antigo High School | |
6:00pm- 8:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
| |
6:00pm- 9:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||
6:30pm- 8:00pm |
Antigo High School - Room 118 / Band
Pit Orchestra Rehearsals - Austin Kappel | |
Pit Orchestra Rehearsals - Austin Kappel | ||
6:45pm- 10:00pm |
Gym - aMs
| |
7:00pm | Bus Info Leaves:
2:00pm
| DC Everest vs. Rhinelander (Northern Edge) |
7:00pm | DC Everest vs. Rhinelander (Northern Edge) JV 5pm and Varsity 7pm | |
JV 5pm and Varsity 7pm | ||
7:00pm |
(Date changed from 01-02-20) | vs. Lakeland Union High School @ Langlade County Multi Purpose Building |
7:15pm | vs. Shawano Community @ Antigo High School |