Time | Event | Details |
---|---|---|
7:00am- 10:00pm |
Fieldhouse - Court C
New Batting cage install - Jake Leiterman | |
New Batting cage install - Jake Leiterman | ||
7:30am- 9:00am |
Antigo High School - VOLM (117)
more.. District Staff Inservice - Trauma Sensitive Schools - Anita Mattek | |
District Staff Inservice - Trauma Sensitive Schools - Anita Mattek | ||
9:00am- 3:00pm |
Antigo High School - Commons - ALL
District Staff Inservice - Trauma Sensitive Schools - Anita Mattek | |
District Staff Inservice - Trauma Sensitive Schools - Anita Mattek | ||
9:00am- 3:00pm |
Antigo High School - Full IMC / Library AHS
more.. Sped Staff Inservice - Anita Mattek | |
Sped Staff Inservice - Anita Mattek | ||
9:30am- 10:00am |
(Cancelled) |
Antigo High School - Room 121 / Conference Room
In Depth Vaping Class - Carrie Kubacki / Anita Mattek |
In Depth Vaping Class - Carrie Kubacki / Anita Mattek | ||
1:45pm- 3:30pm |
Antigo High School - Room 109 / Conference Room
Title Teachers / Psychologists Meeting - Heidi Siebert-Preul | |
Title Teachers / Psychologists Meeting - Heidi Siebert-Preul | ||
3:00pm- 3:30pm |
Antigo High School - Full IMC / Library AHS
Staff Meeting - Clint Rogers | |
Staff Meeting - Clint Rogers | ||
3:15pm- 5:30pm |
(Cancelled) |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher |
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||
3:30pm- 5:00pm | Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||
4:00pm |
(Cancelled) | vs. Tomahawk @ Antigo Middle School |
4:00pm | vs. Wisconsin Rapids | |
4:00pm |
(Date, Time & Location Changed from 01-23-20) | vs. Tomahawk @ Antigo Middle School |
5:00pm |
(Cancelled) | vs. Tomahawk @ Antigo Middle School |
5:00pm |
(Date, Time & Location Changed from 01-23-20) | vs. Tomahawk @ Antigo Middle School |
5:00pm- 8:45pm |
(Cancelled) |
Antigo High School - Commons - ALL
more.. Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz |
Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | ||
5:00pm- 6:30pm | Girls Hockey Practice at Rhinelander - Kelly LeVeque | |
Girls Hockey Practice at Rhinelander - Kelly LeVeque | ||
5:15pm |
(Cancelled) | vs. Tomahawk @ Antigo Middle School |
5:45pm |
(Cancelled) | vs. Crandon @ Antigo High School |
5:45pm |
(Date Changed to 02-17-20) | vs. Crandon @ Antigo High School |
6:00pm- 8:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
| |
6:00pm | Bus Info Leaves:
4:45pm
| vs. Wittenberg-Birnamwood |
6:00pm | Bus Info Leaves:
4:45pm
| vs. Wittenberg-Birnamwood |
6:00pm- 9:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||
6:30pm- 8:00pm |
Antigo High School - Room 118 / Band
Pit Orchestra Rehearsals - Austin Kappel | |
Pit Orchestra Rehearsals - Austin Kappel | ||
6:45pm- 10:00pm |
Gym - aMs
| |
7:00pm |
(Cancelled) | vs. TBA
@ TBA D2 Regionals |
D2 Regionals | ||
7:15pm |
(Date Changed to 02-17-20) | vs. Crandon @ Antigo High School |
7:15pm | Bus Info Leaves:
4:45pm
| vs. Wittenberg-Birnamwood |
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
7:30am- 3:15pm |
Antigo High School - Full IMC / Library AHS
Class Registration Day - Anita Mattek | |||
Class Registration Day - Anita Mattek | ||||
1:30pm- 3:30pm |
Antigo High School - Room 135 / Science
| |||
1:35pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
1:40pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
2:00pm- 3:00pm |
(Cancelled) |
Antigo High School - VOLM (117)
more.. We will need the projector and screen set up for the practice and need assistance from Ben Wilhelm in the control booth. | ||
We will need the projector and screen set up for the practice and need assistance from Ben Wilhelm in the control booth. | ||||
3:15pm- 5:00pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | |||
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |||
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |||
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||||
3:30pm- 5:00pm | Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |||
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||||
5:00pm- 6:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | |||
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||||
5:00pm- 9:00pm |
Antigo High School - Bathrooms by Fieldhouse -AHS
more.. | |||
5:00pm- 6:30pm |
Gym - aMs
Softball Open Gym - Sandi Robrecht | |||
Softball Open Gym - Sandi Robrecht | ||||
6:00pm- 8:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
| |||
6:30pm- 7:30pm |
Fieldhouse - Court C
| |||
7:00pm- 9:45pm |
Antigo Middle School - Gym
more.. | |||
7:15pm- 9:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
|
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
7:30am- 3:15pm |
Antigo High School - Full IMC / Library AHS
Class Registration Day - Anita Mattek | |||
Class Registration Day - Anita Mattek | ||||
2:10pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
2:17pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
3:15pm- 5:30pm |
(Cancelled) |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||||
3:15pm- 5:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | |||
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:30pm- 4:30pm |
Gym - aMs
4th/5th/6th Girls Intramural BB practice - Alex Kohler | |||
4th/5th/6th Girls Intramural BB practice - Alex Kohler | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo High School - Room 118 / Band
Pit Orchestra Rehearsals - Austin Kappel | |||
Pit Orchestra Rehearsals - Austin Kappel | ||||
3:30pm- 5:00pm | Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | |||
Boys Swim Team Practice - Ryne Levis | ||||
4:00pm | Bus Info Leaves:
2:30pm
| vs. Horace Mann Middle | ||
4:00pm | Bus Info Leaves:
2:30pm
| vs. Horace Mann Middle | ||
4:00pm- 8:00pm |
Room 111 (Fab Lab) - aHs
Fab Lab open to the public - Dave Kuhr | |||
Fab Lab open to the public - Dave Kuhr | ||||
5:00pm | Bus Info Leaves:
2:30pm
| vs. Horace Mann Middle | ||
5:00pm | Bus Info Leaves:
2:30pm
| vs. Horace Mann Middle | ||
5:45pm | Bus Info Leaves:
4:15pm
| vs. Crandon | ||
5:45pm | Bus Info Leaves:
4:15pm
(Rescheduled from 12-09-19) | vs. Crandon | ||
6:00pm- 8:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
| |||
6:00pm- 9:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||||
6:30pm- 8:00pm |
Antigo Middle School - Gym
more.. | |||
6:30pm- 8:30pm |
Fieldhouse - Court C
more.. | |||
7:00pm | Bus Info Leaves:
4:30pm
| vs. Mosinee
D2 Boys Hockey Regionals | ||
D2 Boys Hockey Regionals | ||||
7:15pm | Bus Info Leaves:
4:15pm
(Rescheduled from 12-09-19) | vs. Crandon | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
4:30pm
| Rhinelander (Northern Edge) vs. Green Bay East
**Regional Game** | ||
**Regional Game** | ||||
8:05pm- 10:00pm |
Antigo Middle School - Gym
|
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
2:10pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
2:18pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |||
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |||
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||||
5:00pm- 8:45pm |
Antigo High School - Commons - ALL
more.. Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | |||
Basketball Concessions - Student Council Bree Kratz | ||||
5:45pm | vs. Northland Pines @ Antigo High School | |||
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:30pm
| vs. Northland Pines @ Northland Pines High School | ||
5:45pm | Bus Info Leaves:
3:30pm
| vs. Northland Pines @ Northland Pines High School | ||
6:30pm | vs. WIAA
**D2 WIAA Boys Swim State Tournament Brett Farmer qualifies in 2 events | |||
**D2 WIAA Boys Swim State Tournament Brett Farmer qualifies in 2 events | ||||
7:00pm | vs. TBA
@ TBA D2 Regionals | |||
D2 Regionals | ||||
7:15pm | vs. Northland Pines
@
Antigo High School **SENIOR NIGHT** | |||
**SENIOR NIGHT** | ||||
7:15pm | Bus Info Leaves:
3:30pm
| vs. Northland Pines
@
Northland Pines High School **SENIOR NIGHT** | ||
**SENIOR NIGHT** |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:00am- 10:00am |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
Track Open Gym - Casey Hildebrandt | |
Track Open Gym - Casey Hildebrandt | ||
8:30am- 12:30pm |
Antigo High School - VOLM (117)
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | |
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood | ||
10:00am | Bus Info Leaves:
6:30am
| vs. Multiple Schools.. |
10:00am | Bus Info Leaves:
6:45am
| vs. Multiple Schools.. |
Time | Event | Details |
---|---|---|
12:30pm- 2:00pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
Boys Soccer Open Gym - Ben Wilhelm | |
Boys Soccer Open Gym - Ben Wilhelm | ||
2:00pm- 4:00pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
Varsity Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker | |
Varsity Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker | ||
3:00pm- 5:30pm |
Gym - aMs
more.. Softball Open Gym - Sandi Robrecht | |
Softball Open Gym - Sandi Robrecht | ||
4:30pm- 6:30pm |
Fieldhouse - Court C
more.. | |
7:00pm- 8:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
Baseball Open Gym - Scott Farmer | |
Baseball Open Gym - Scott Farmer |
Time | Event | Details | ||
---|---|---|---|---|
11:16am- 12:30pm |
Antigo High School - Commons - ALL
Navy Visit - Petty Officer Dominique Harris | |||
Navy Visit - Petty Officer Dominique Harris | ||||
2:10pm | Set-Up for Study Hall (RISE) | |||
2:18pm- 3:03pm |
Antigo High School - Media Tech (M/T)
Rise Study Hall - Anita Mattek | |||
Rise Study Hall - Anita Mattek | ||||
3:15pm | Tear Down for Study Hall (RISE) | |||
3:15pm- 5:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | |||
V/JV/JV2 Girls Basketball Practice - Carla Wissbroecker/Curt Parsons/Troy Nonnenmacher | ||||
3:15pm- 6:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | |||
HS Wrestling Practice - Ben Olsen | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | |||
7th Grade Girls BB practice - Rick Block | ||||
3:30pm- 5:00pm |
Gym - aMs
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | |||
8th grade Girls BB practice - Jim Kondzela | ||||
3:30pm- 5:30pm |
Fieldhouse - Gymnastics Balcony
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | |||
HS Gymnastics Team Practice - Julie Langseth/Stacy Bula | ||||
4:00pm- 6:00pm |
Antigo High School - Room 126 / Math
| |||
4:00pm- 8:00pm |
Room 111 (Fab Lab) - aHs
Fab Lab open to the public - Dave Kuhr | |||
Fab Lab open to the public - Dave Kuhr | ||||
5:30pm- 7:30pm |
Fieldhouse (All-Courts) - aHs
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | |||
V/JV/JV2 Boys Basketball Practice - Ivan Flannery/Teale Mach/Brent Morris | ||||
6:00pm- 8:00pm |
Fieldhouse - Wrestling Room
| |||
6:00pm- 9:00pm |
Antigo High School - Room 119 / Choir
more.. Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood Tech Week 1 | |||
Anthing Goes Musical Practice - Eunice Rice/Mike Blood Tech Week 1 | ||||
7:35pm- 9:15pm |
Fieldhouse - Court C
more.. | |||
8:00pm- 10:00pm |
Antigo Middle School - Multi-Purpose Room
Boys Tennis Open Gym - Steve Wagner / Dave Zalewski | |||
Boys Tennis Open Gym - Steve Wagner / Dave Zalewski |